• 1991. január 15-én nyitotta meg az Agrobank Rt. a szentgotthárdi irodáját. Az első években a kis létszámú bank a polgármesteri hivatalban működött. A dinamikus fejlődés eredményeként 1994-ben költöztek a Széchenyi u. 2. szám alatti végleges helyükre, ahol 1996 januárjától a Mezőbank Rt. Szentgotthárdi Fiókjaként működött.
  • 1991. január 21-e óta működik Szentgotthárdon a Munkaügyi Központ Kirendeltsége az 1989 januárjától bevezetésre került munkanélküli ellátási rendszer részeként. Az első években a Polgármesteri Hivatal földszintjén, majd 1995-ben a Vajda János utcai önálló épületbe költöztek. Ma az egykori kultúrházban, a kormányhivatal épületében működnek. Fő tevékenységük a munkaközvetítés, az átképzési támogatások nyújtása, pályakezdők és a vállalkozóvá válók segítése.
  • 1991. február 14-én vehették kezükbe Szentgotthárdon és a vonzáskörzetben élő szlovén anyanyelvű lakosok a Porabje („Rábavidék”) újság első számát. A helyben szerkesztett önálló lap indítását Mukics Ferenc javasolta, a főszerkesztője Szukics Marianna volt. Kezdetben 700 példányt nyomtattak a határ túlsó oldalán, Muraszombatban. A lap már egy fél emberöltő óta folyamatosan jelenik meg irodalmi szlovén és tájnyelven.
  • 1991. szeptember 1-jével lett önálló a szakmunkásképző iskola. Ekkor adták át a volt Petőfi utcai általános iskola helyén az új épületet, mely már biztosította a korszerű képzési feltételeket.
  • 1991. szeptember 1-jétől engedélyezte a minisztérium a nyolcosztályos gimnáziumi program bevezetését. Volt már hagyománya száz évvel korábban a képzésnek. Az volt a fő célja, hogy a jó képességű diákok iskolaváltás nélkül jussanak a magasabb szintű tudás birtokába.
  • 1991. november 1-jén kapcsolták be Szentgotthárdot a nemzetközi távhívó hálózatba, mely a következő években további szolgáltatások indítását tette lehetővé, mint a postafax, a telefax vagy a postai futárszolgálat.