Klubunk vállalt feladata az értékőrzés. Adatbázisunkban Szentgotthárd történelme jelentős eseményeinek, kulturális, vallási és ipartörténeti értékeinek, zenei és irodalmi emlékeinek őrzését gyűjtöttük össze. Várjuk további javaslataikat!
A csata 1664. 08. 1-jén zajlott a város határában. 2003 óta a város minden évben a Szentgotthárdi Történelmi Napok keretében emlékezik meg a törökök felett aratott győzelemről, amely Szentgotthárd nevét Európa-szerte ismertté tette.
1902 és 2001 között Szentgotthárd egyik legfontosabb üzemeként kovácsolt árukat, majd később mezőgazdasági gépeket gyártott. A gyár eredeti szerszámaiból megmaradt öt farkaskalapács 2005 óta védettséget élvez.
A szentgotthárdi Csákányi László Filmszínház Vas megye történetének egyedülálló intézménye, amely alapítása (1913) óta ugyanabban az épületben és folyamatosan moziként működik.
A cserkészet önkéntes, politikamentes és felekezetektől független ifjúságnevelő mozgalom. Az első szentgotthárdi cserkészcsapat 1922-ben, a másik csapat 1928-ban alakult. Rövid történetük után egy függelékben foglaltuk össze, milyen programokban vett rész a két csapat 1922 és 1943 között.
1912-ben Czipott Géza lelkész vezetése alatt felépült a szentgotthárdi evangélikus templom. Ezáltal lehetővé vált, hogy Szentgotthárd az akkori szórványgyülekezetből az evangélikus hitélet központja legyen.
A szentgotthárdiak volt Kultúrháza, a város épületeinek egyik ékessége. Jelenleg felújítva a Vas Megyei Kormányhivatal működteti benne Munkaerőpiaci Pontját.
A Mária Út a Kárpát-medence Mária-kegyhelyeit összekötő közép-európai zarándokút. Ennek egyik mellék útvonala a Vasvár–Körmend–Szentgotthárd–Maria Bild zarándokútvonal.
Az 1976-ban alakult hagyományőrző együttes a német népdalkultúra és ezen belül kiemelten a környék „hienc” nyelvjárásának dalkincsét népszerűsíti, gyűjti, dolgozza fel, jegyzi le és próbálja az utókornak átörökíteni, megmenteni.
A nagy hagyományokkal rendelkező Szentgotthárdi Fúvószenekar ápolja a fúvószenei hagyományokat, és számos hazai és külföldi együttessel tart fenn partneri és baráti kapcsolatot.
A Szentháromság templomot Rábafüzes katolikus és evangélikus közössége együtt építette fel 1888-ban. 1921-ig mindkét felekezet használta istentisztelet tartására.
A Wellisch Béla nyomdájában készült újságok, folyóiratok, könyvek és képeslapok jelentősen hozzájárultak a századfordulós Szentgotthárd kulturális és társadalmi életének kiteljesedéséhez.